Spoštovani,

obveščamo vas o ukrepih za preprečevanje vnosa in širjenja SARS CoV 2 pri izvajanju učnega procesa v UKC Maribor.

Vsi študenti, ki v UKC Maribor prihajajo v sklopu učnega procesa, morajo izpolnjevati naslednje pogoje:

• Na vaje prihajajo zdravi, brez znakov ali simptomov, ki bi bili sumljivi za COVID 19
  • Pred vsakimi vajami izpolnijo epidemiološko anketo, ki jo preveri mentor (ukrepa v skladu z rezultatom ankete).
  • Imajo pravilno nameščeno zaščitno masko stopnje zaščite vsaj IIR. In upoštevajo ostala navodila UKC Maribor glede uporabe osebne varovalne opreme in higiene rok.
  • Pred vsakimi vajami izpolnjujejo pogoj PCT. V primeru pogoja T opravijo testiranje s HAGT vsaj enkrat tedensko (izpolnjujejo pogoje, ki veljajo za zaposlene v zdravstveni ustanovi)i. Pred vajami predložijo potrdilo, iz katerega bo razvidno, da izvid testa ni starejši 7 dni. Pogoj PCT preveri mentor pred pričetkom vaj.

Referat MF