V okviru predavanja, ki bo potekalo 31. marca 2022, s pričetkom ob 10. uri,​ se bo izvajalka Nina Knaus (Društvo študentov invalidov Slovenije), osredotočila na predstavitev Aspergerjevega sindroma. Dogodek je namenjen izvajalcem pedagoškega procesa v okviru inkluzije študentov s posebnimi potrebami.

V prvem delu dogodka bo izvajalka udeležence korak za korakom vodila skozi značilnosti, ki so pogosto prisotne pri posameznikih, ki se soočajo z Aspergerjevim sindromom. Udeleženci bodo v dogajanje aktivno vključeni preko refleksije lastnega poznavanja obravnavane tematike.

V drugem delu sledi umeščanje študentov z Aspergerjevim sindromom v različne študijske situacije z opozorili, na kaj morajo biti izvajalci študijskih vsebin pozorni, da bo študijski proces, kljub posebnim potrebam študentov z Aspergerjevim sindromom, potekal nemoteno.​

Več informacij in prijava so na voljo na portalu Izpopolni UM (odpiranje v novem zavihku).

Vljudno vabljeni!​