Slika rednega profesorja Dejana Dinevskega   Red. prof. dr. Dejan Dinevski, u.d.i.s.

[e-pošta]: dejan.dinevski@um.si
Kabinet: 3N18
Habilitacija: Redni profesor za področje informacijski sistemi
Bibliografija (IZUM – COBISS): http://splet02.izum.si/cobiss/BibPersonal.jsp?init=t&code=11945
Predstavitev v SICRIS-u: http://sicris.izum.si/search/rsr.aspx?lang=slv&id=7548

Funkcije na Medicinski fakulteti:

Predstojnik Inštituta za biomedicinsko informatiko, telemedicino in teleoskrbo
Član akademskega zbora Medicinske fakultete Univerze v Mariboru
Nosilec predmetov na enovitem magistrskem študijskem programu Splošna medicina:

• Medicinska informatika, e-zdravje in medicinska statistika (2.letnik)
  • Izbrane vsebine in novosti v medicinski informatiki (2.letnik)
  • Uvod v raziskovalno delo in telemedicino (sonosilec, 6.letnik)

Nosilec predmetov na podiplomskem doktorskem programu Biomedicinska tehnologija:

• Biomedicinska informatika
  • Telemedicina

Funkcije na drugih fakultetah:

Član akademskega zbora Pedagoške fakultete Univerze v Mariboru
Nosilec predmetov na Pedagoški fakulteti Univerze v Mariboru:

• Informacijsko komunikacijska tehnologija (Razredni pouk, 1.letnik ter Glasbena in Likovna pedagogika, 2. stopnja)
  • Interaktivni mediji in elektronske tehnologije v izobraževanju (Razredni pouk, 2.stopnja)
  • Informacijsko komunikacijska tehnologija in šport (Športno treniranje, 1 letnik)
  • Joga v športu (Športno treniranje, 3 letnik)

Nosilec predmetov na Mednarodni podiplomski šoli Jožefa Stefana:

• Internetne tehnologije v poslovanju in izobraževanju

Kratek življenjepis:

Prof.dr. Dejan Dinevski, univ.dipl.inž.str., je rojen leta 1966 v Mariboru, habilitiran je kot redni profesor za področje informacijski sistemi na Univerzi v Mariboru. Strokovno izobrazbo na področju strojništva je pridobil na Fakulteti za strojništvo v Mariboru, kjer je diplomiral leta 1990, magistriral 1993 in doktoriral 1997. Po opravljeni diplomi se je zaposlil v Metalni, Maribor, Razvojno raziskovalni inštitut (vmes preoblikovan v Tehnološko razvojni center), kjer je sodeloval pri implementaciji in uporabi informacijskih sistemov za tehniško konstruiranje. Hkrati je bil mladi raziskovalec na Fakulteti za strojništvo, najprej v Laboratoriju za tehniško programsko opremo, nato pa se je leta 1994 zaposlil v Laboratoriju za optimiranje mehanskih sistemov, kjer je razvojno in raziskovalno deloval na področju informacijskih sistemov v tehniškem konstruiranju in optimiranju. Leta 1997 se je zaposlil v Institutu informacijskih znanosti (IZUM) kot vodja informacijskega sistema SICRIS, Informacijski sistem o raziskovalni dejavnosti v Sloveniji. Vodil je razvoj in implementacijo informacijskega sistema od začetka (1997) pa vse do leta 2002, ko se je zaposlil na Univerzi v Mariboru kot vodja Oddelka za informacijski in tehnološki razvoj univerze. V tej vlogi je koordiniral razvoj informacijskih sistemov na področju Informatizacije procesov izobraževanja do leta 2008 ko se je zaposlil na Medicinski fakulteti in Pedagoški fakulteti Univerze v Mariboru kot visokošolski učitelj. Kot vabljeni predavatelj je sodeloval z več univerzami v Evropi, ZDA in Avstraliji. Je član znanstvenih odborov več konferenc, v mednarodni bienalni konferenci ISEC (International Structural Engineering Conference) pa je član najvišjega telesa (Excecutive Committee in Advisory Committee) vse od ustanovitve konference pa do danes.

Dr. Dejan Dinevski raziskuje in deluje na področjih razvoja medicinskih informacijskih sistemov, informatizacije procesov izobraževanja, telemedicine, informatizacije odločitvenih procesov in optimiranja sistemov. Na naštetih področjih je sodeloval v več kot dvajsetih razvojnih in aplikativnih projektih, 10 mednarodnih in nacionalnih projektov pa je tudi vodil.

Dr. Dejan Dinevski je tudi učitelj Joge in meditacije. Na tem področju je aktiven od leta 1990. Je predsednik društva Joga v vsakdanjem življenju Maribor in mednarodno priznan predavatelj za učitelje joge. Vodil je program številnih mednarodnih seminarjev joge in seminarjev za učitelje joge v državah EU, ZDA, Kanadi, Avstraliji, Novi Zelandiji in Indiji.